piątek, 7 września 2012

Galeria - Junkers Ju-52/3m - GPM 250.

 Dziś, zgodnie z zapowiedzią, chciałbym zaprezentować galerię końcową modelu Junkersa Ju-52. Model zacząłem budować 27 maja 2011, a skończyłem tydzień temu (30 sierpnia 2012). Oczywiście były w tym czasie przerwy w budowie i nie pracowałem nad nim codziennie. Bywało tak, że przez miesiąc czy dwa nic się nie działo, a po drodze zbudowałem kilka innych samolotów. Model niemieckiego samolotu Junkers Ju-52 jest największym modelem jaki w życiu zbudowałem. Ten tytuł pewnie będzie należał mu się przez bardzo długi czas. Wątpię, żeby chciało mi się w najbliższej przyszłości znów kleić takiego kolosa. Jest to chyba także najbardziej skomplikowany model jaki udało mi się stworzyć. Pełne wyposażenie kabiny, trzy gwiazdowe silniki, duże rozmiary, masa drobnych elementów i detali sprawia, że model ten w pełni zasłużył na najwyższy stopień trudności. Bardzo się cieszę, że nareszcie go skończyłem i mogę powiesić go w specjalnie przygotowanej (choć jeszcze nie ukończonej) gablocie na ścianie w moim pokoju. Cieszy mnie również to, że udało mi się spełnić moje „modelarskie marzenie” jakim było zbudowanie modelu tego samolotu. Zapraszam do obejrzenia zdjęć.


Poniżej linki do relacji z budowy tego modelu:

Na początek ja z modelem, jest na prawdę duży J:


Zdjęcia modelu:

Kilka zdjęć w sepii:
Poniżej Cioteczka Ju w towarzystwie Messerschmitta Bf-109 F-4 z Kartonowej Kolekcji:A na koniec zdjęcie Ju-52 zawieszonego w prawie gotowej gablocie - brakuje jeszcze szyby. Junkers nie będzie wisiał w niej sam - w rogach powieszę cztery myśliwce, najprawdopodobniej Bf-109.I to już wszystko w temacie Ju-52 :-)

3 komentarze:

  1. Piękne są wszystkie samoloty, ale jak dla mnie najładniejszy jest Ju-52. Też zamierzam skleić taki model tylko nie wiem z jakiego wydawnictwa. To takim Adolfik latał.

    OdpowiedzUsuń