sobota, 26 września 2015

Galeria - A6M2-N Rufe - Wyspy Marshalla, 1943

Witam! Po zakończeniu budowy A6M2-N Rufe zabrałem się za budowę dioramy. Od początku budowy koncepcja była taka, żeby "posadzić" go na wodzie. Poniżej przedstawiam efekt mojej pracy. Zapraszam do obejrzenia galerii końcowej.

Diorama była gotowa już w zeszłym tygodniu, właściwie to skończyłem ją w nocy przed wyjazdem do Przeciszowa, gdzie spędziłem weekend. Zabawa z wylewaniem żywicy była przednia, robiłem to pierwszy raz i pewnie gdybym zabrał się za coś takiego jeszcze raz to dużo rzeczy zrobiłbym inaczej, ale i tak jestem bardzo zadowolony z efektu. Ze względu na długi czas schnięcia warstwy żywicy (około 24 godziny) zajęło mi to sporo czasu i ledwo zdążyłem, można powiedzieć, że do Przeciszowa jechał "jeszcze ciepły" (albo mokry :-) ). W tygodniu jakoś nie znalazłem czasu do bawienia się w robienie galerii, dopiero dziś się udało. Nie miałem też okazji napisać wcześniej podsumowania budowy tego modelu - nie ma co się nadmiernie produkować, krótko mówiąc - samolot kleił się sam, opracowanie jest bardzo przyjemne i nie stwarza większych kłopotów. Do tego jeszcze świetna grafika, ale o tym już wspominałem.

Linki do relacji z budowy:

Część I,
Część II,
Część III,
Część IV,
Część V.


Inspiracją była dla mnie ta grafika znaleziona w sieci:GALERIA - A6M2-N Rufe - Wyspy Marshalla, 1943


Dodam jeszcze, że model zajął drugie miejsce w klasie dioramy i makiety (WD) senior, waloryzowane (open) na XV Ogólnopolskim Konkursie Modeli Kartonowych o "Puchar Wójta Gminy Przeciszów". Dzięki! :-)))


3 komentarze:

 1. Wspaniały model, wspaniała dioramka, wspaniałe wykonanie, wspaniała nagroda.
  Wielkie uznanie dla Wykonawcy.
  Życzę Ci dalszych nagród - pucharów, medali, dyplomów!
  Oraz równie wspaniałych modeli.
  Winek

  OdpowiedzUsuń
 2. Naprawde wspaniaal robota... pieknie zrobione detale...

  OdpowiedzUsuń