piątek, 26 kwietnia 2013

Modelarnia przy MOS w Kiernozi

W Modelarni przy MOS w Kiernozi młodzi modelarze tworzą swoje pierwsze kartonowe modele pod okiem Pana Mariusza Wiśniewskiego. Prezentowane poniżej modele są wykonane głównie przez uczniów szkoły podstawowej. Osobiście jestem pod wielkim wrażeniem - będąc w tym wieku nie potrafiłem tak kleić - gratuluję cierpliwości i samozaparcia, bo początki wcale nie są łatwe. Słowa uznania kieruję również do opiekuna modelarni, dzięki któremu młode pokolenie może poznać to wspaniałe hobby. Zapraszam do galerii.Messerschmitt Bf-109 E-3 w szwajcarskim malowaniu. Model w skali 1:50 wykonał uczeń czwartej klasy szkoły podstawowej:PZL P.50 "Jastrząb" z Małego Modelarza (11/1973) w wykonaniu chłopca z modelarni w Kiernozi:Avia S-99 z wydawnictwa Model Kartonowy, skala 1:33 (nazywam to cacko "czeskim Messerschmittem" :-) ). Model wykonany przez modelarzy z Kiernozi. Bloch MB-152 (Mały Modelarz 2/1964). Model sklejony przez uczestnika zajęć w MOS Kiernozia. Więcej zdjęć modelu tutaj.


Supermarine Spitfire Mk.Vb (Mały Modelarz 2/1964). Więcej tutaj. Zarówno Spitfire jak i pokazany powyżej Bloch są pierwszymi sklejonymi w życiu modelami przez uczestników zajęć. Gratuluję!


Curtiss Hawk z wydawnictwa Manta sklejony przez czwartoklasistę z Kiernozii:


North American Harvard Mk. II B Mały Modelarz 6/1988:Samolot szkolno-treningowy PZL-130 "Orlik" (Mały Modelarz 3/1988):


Autorem wszystkich zdjęć w tym poście jest Mariusz Wiśniewski.

2 komentarze:

  1. Po co te wielkie słowa... "kartonówki" to cyt.: "najwspanialsze hobby na świecie"- dziękuję i nawet Pan nie wie jakiego pedagogicznego kopa dziś rano dostałem - pozdrawiam M.Wiśniewski MOS Kiernozia

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Panie Mariuszu, prawda jest taka, że robi tam Pan kawał dobrej roboty. Cieszy mnie to, że dzięki takim inicjatywom młodzież zaczyna kleić. I staram się wesprzeć tę inicjatywę jak mogę :-)

      Usuń