czwartek, 2 lutego 2012

Skrócona fotorelacja z budowy - Nakajima Ki-84 Hayate - Kartonowy Arsenał 1/2006

W pierwszym kwartale roku 2011 skleiłem model japońskiego myśliwca z okresu II wojny światowej - Nakajima Ki-84 "Hayate" (wichura).  Więcej informacji na temat tej maszyny można znaleźć tu. Model (jak to zazwyczaj bywa w przypadku wydawnictwa Pana Halińskiego) jest bardzo dokładnie opracowany i ładnie wydany - jak w zdecydowanej większości modeli wydawnictwa Pana Halińskiego, z którymi miałem okazję się zetknąć. Co prawda nie należy on do prostych w budowie, ale z pewnością warto go mieć w swojej kolekcji. Zapraszam do obejrzenia skróconej fotorelacji z budowy, która przedstawia najważniejsze etapy budowy "Wichury" :-) Pełna relacja znajduje się na Konradusie.Jako pierwsza powstała kabina pilota wraz z wyposażeniem. Jest tego sporo i są to bardzo drobne elementy. Wymagają sporo pracy i cierpliwości, niemniej jednak daje mi to sporą frajdę :-)

Fotel pilota, orczyk i inne drobiazgi:
Ściany kabiny, prawa i lewa :


Gotowa kabina:
Po skończeniu kabiny nadszedł czas na oklejanie jej poszyciem i zbudowanie kadłuba samolotu:

Nadszedł czas na skrzydła:

Osłona kabiny pilota, szczegółowy opis jak ją wykonałem znajduje się tutaj.
Jednym z bardziej wymagających etapów budowy jest 18 cylindrowy silnik gwiazdowy:Postanowiłem dodać do niego coś od siebie:Osłona silnika:
Tutaj silnik jest już przyklejony na swoje miejsce, osłona może być zdjęta po uprzednim wyciągnięciu śmigła:Podwozie, lotki, stery...:
Ki-84 mógł przenosić dwie bomby o wadze 250 kg każda, postanowiłem je zrobić we własnym zakresie:Gotowy model:
3 komentarze:

  1. Jestem pod wrażeniem całego projektu blogowego :) nice work men :) a modele to wiadomo, jesteś moim Bogiem w tej kwestii :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Gdzie mozna kupic ten model do zlozenia .

    OdpowiedzUsuń
  3. W twoich rękach kartka papieru stanie się no wiesz czym. I mam pytanie mozesz dodac opis jak zrobit taki 18 cylindrowy silnik i te ''wzmocnienia" są z drewna (takiej cienkie listewki) czy z kartnu

    OdpowiedzUsuń