wtorek, 17 września 2013

Galeria - Mi-2 URN - GPM

Zgodnie z zapowiedzią galeria przedstawiająca zdjęcia modelu śmigłowca Mi-2 URN. Zdjęcia "w locie" zostały wykonane w Gdańsku. Relację z budowy modelu można znaleźć tutaj. Zapraszam do oglądania! 


Wypada napisać jeszcze kilka zdań podsumowania. Model kleił się bardzo dobrze, jest świetnie spasowany. Miałem obawy co do tego, czy wszystkie obłości i wypukłości wyjdą tak jak powinny, ale jak się okazało niepotrzebnie. Pod tym względem jest kapitalny. 
Najtrudniejsza była budowa kadłuba, ten etap budowy wymaga sporej precyzji i uwagi. Łatwo tutaj o błąd. Pewne trudności sprawiło mi również prawidłowe ustawienie podwozia oraz konstrukcja łopat wirnika. Ponadto dodatkowe elementy do wersji wojskowej wydają mi się trochę niedopracowane. Nie mniej jednak jestem z niego bardzo zadowolony i cieszę się, że udało mi się go skończyć. 

Na początek zdjęcia studyjne:


Na poniższych dwóch fotografiach uchwyciłem naturalny ruch śmigieł, nie było tu żadnego wspomagania komputerowego:

Druga część galerii przedstawia model Mi-2 w locie. Oczywiście model był podwieszony na żyłce wędkarskiej, a śmigła zostały wprawione w ruch przy pomocy programu komputerowego do obróbki grafiki.


I na koniec mały akcent humorystyczny. Oto nasz polski łaciaty Mi-2 wiszący nad łaciatą (też polską) krową. Przypadek sprawił, że w pewnym momencie mućka pojawiła się w tle. Trochę mnie zaskoczyła, ale wyszło zabawnie :-)


2 komentarze: